INFORMACE KE ŠKOLNÍMU ROKU 2017/18

1. POTŘEBNÉ VĚCI PRO DĚTI K POBYTU V MŠ:

papuče s pevnou patou
pyžamko
náhradní převlečení (spodní prádlo, ponožky, tričko)
převlečení na ven dle aktuálního počasí (teplo- kšiltovky, kraťasy, zima- mikiny, oteplováky, náhradní bundy, které mohou děti zašpinit atd.)
pláštěnka
gumáky a boty na ven
zubní pastu a kartáček

HLAVNĚ, DĚTI V MŠ JSOU BEZ PLEN !!

VŠECHNY VĚCI PROSÍM PODEPIŠTE

SEZNAMY DĚTÍ NA JEDNOTLIVÝCH TŘÍDÁCH BUDOU VYVĚŠENY BĚHEM PRÁZDNIN NA webu MŠ, PRVNÍ TÝDEN V ZÁŘÍ TAKÉ NA BUDOVĚ. DĚTI BUDOU MÍT NA TŘÍDĚ PŘIDĚLENOU SVOU ZNAČKU.

2. ORGANIZACE MŠ LIPOVÁ:

PROVOZ MŠ:

Provoz MŠ 6:00- 16:30

- Scházení dětí: do 8:00, poté je MŠ uzamčena

- Vyzvedávání dětí: po obědě cca  od 12:15
                            odpoledne     od 14:30

Scházení všech dětí z MŠ do 7:00 v centrální třídě Broučci, rozcházení od 16:00 taktéž v této třídě.

Třídy:

Pavilon A: Vrabčáci a Myšky

Pavilon B:  Veverky, Broučci, Koťátka

Pokud jsou vaše děti z provozních důvodů v jiné třídě, nebo například venku-informaci si přečtete na cedulkách
(na viditelném místě- schodiště...)

Všechny důležité informace pro vás jsou na nástěnkách a dveřích budovy, proto je prosím pozorně čtěte.

Adaptace v MŠ

Vaše dítko se s MŠ a režimem musí nejdříve obeznámit, proto prosím počítejte s adaptačním obdobím.
Je běžné, že děti zpočátku pláčou ( někdy hned, někdy po týdnu....je to pro ně a jistě i pro vás veliká změna). Podle složení třídy může trvat adaptační období okolo jednoho měsíce(je to velmi individuální),ale naši učitelé se maximálně snaží, aby se děti cítily v MŠ dobře a bezpečně co nejdříve. I Vy rodiče můžete adaptaci napomoci- doporučujeme pravidelnost a ujistit vaše dítě, že odpoledne či po obědě určitě přijdete. Vysvětlit jim, proč do MŠ chodí apd.
Jakékoliv informace a vaše otázky či problémy prosím prodiskutujte s pedagogy ve třídě- rádi vám na vše odpoví. :-)